Cb dna Chlamydia trachomatis. Tanie oferty ze sklepów i opinie.

chwilowy brak towaru

  • Producent: CB DNA
  • Kategoria: Pozostałe zdrowie intymne

Zakażenie Chlamydia trachomatis należy do jednych z najczęstszych infekcji przenoszonych drogą płciową. Okres wylęgania wynosi od kilku dni do kilku miesięcy. Nieraz występują infekcje bezobjawowe.

Objawy: u kobiet występują upławy, świąd, ból w obrębie podbrzusza, rzadziej ropna wydzielina z cewki moczowej. Nieleczona przewlekła infekcja może przyczynić się do powstania poważnych powikłań, takich jak bezpłodność (bezpłodność jajowodowa), ciąża pozamaciczna, trudności z donoszeniem ciąży (poronienia, poród przedwczesny).

U dziecka zakażonego w czasie porodu może dojść do zapalenia spojówek, a także zapalenia płuc.

U mężczyzn powoduje zapalenie cewki moczowej, gruczołu krokowego, najądrza i jądra. Częste są zakażenia bezobjawowe. Jeśli pojawiają się objawy to są to typowo częstomocz, pieczenie, ból, uczucie mrowienia, rzadziej wyciek z cewki moczowej. Nieleczone zakażenia u panów mogą prowadzić do bezpłodności poprzez wywołanie częściowej albo całkowitej niedrożności przewodów najądrza i nasieniowodów i stymulacji produkcji autoprzeciwciał przeciwko plemnikom.

Chlamydia trachomatis jest patogenem w środkukomórkowym. W celu wykrycia DNA tego mikroorganizmu, należy pobrać komórki nabłonka z miejsca zakażenia.

Pobieranie materiału:

Wymazy z kanału szyjki macicy: Przed pobraniem pacjentka nie powinna stosować dopochwowych preparatów leczniczych. Bezpośrednio przed pobraniem właściwego wymazu należy zlikwidować nadmiar śluzu i wydzieliny z zewnętrznej części szyjki macicy za pomocą osobnej wymazówki. Następnie wprowadzić nową wymazówkę do kanału szyjki macicy tak, by jej końcówka przeszła połączenie nabłonka płaskokomórkowego z nabłonkiem walcowatokomórkowym (jest to główne miejsce bytowania bakterii). Należy kilkakrotnie obrócić końcówkę aby uzyskać komórki nabłonkowe z całej powierzchni kanału szyjki. Wymazówkę należy dostarczyć do laboratorium w temp. 4°C, najlepiej w ciągu 24 godz. Gdy jest to niemożliwe końcówkę wymazówki należy umieścić w specjalnym podłożu transportowym. Nie należy pobierać wymazu w trakcie miesiączki.

Wymazy z cewki moczowej: Przed pobraniem wymazu pacjent nie może oddawać moczu przez co najmniej godzinę. Wymazówkę należy wprowadzić do cewki moczowej na głębokość ok. 1-4 cm i obrócić kilkukrotnie. Pobrany materiał należy jak najszybciej dostarczyć do laboratorium, najlepiej w ciągu 24 godz. Gdy jest to niemożliwe końcówkę wymazówki należy umieścić w specjalnym podłożu transportowym

Wymazy z worka spojówkowego oka: Należy opuścić dolną powiekę, aby odkryć spojówkę. Następnie zwilżoną w soli fizjologicznej wymazówką pobrać materiał ruchem obrotowym z powierzchni spojówki powieki dolnej. Wymazówkę należy dostarczyć do laboratorium ciągu 24 godz, transportując w temp. +4°C. Gdy jest to niemożliwe końcówkę wymazówki należy umieścić w specjalnym podłożu transportowym.

w przypadku moczu należy pobierać pierwszą poranną porcję i dostarczyć w 24h w temp. 4-8°C

UWAGA!
Brak możliwości pobrania materiału w laboratorium CBDNA. Przy wyborze dostawy proszę zaznaczyć opcję POCZTA POLSKA (PRIORYTET) lub MEDYCZNA przesyłka KURIERSKA - DHL.

Materiał do badań: wymaz z szyjki macicy, wymaz z cewki moczowej, mocz (poranny), nasienie, wymaz z worka spojówkowego oka (wymazy pobierać na podłoże transportowe)
Sposób przesłania: w temp. Pokojowej (18-25°C) do 28 dni a w temp. 2-8°C do 3 miesięcy w przypadku pobrania na podłoże transportowe
Metodyka badań: jakościowo Real Time PCR
Czas realizacji: 10 dni roboczych

Top produkty w kategorii: Pozostałe zdrowie intymne